nnh
14 مرداد 1401 - 15:57

برگزاری مراسم‌ عزاداری با توجه به رنگ‌بندی شهرها

تهران- ایرنا - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری مراسم‌ عزاداری با توجه به رنگ‌بندی شهرها گفت: در شهرهای قرمز باید هیئت‌ها و مراسم‌ مذهبی از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند و در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد نیز ۷۰ درصد ظرفیت‌ باید مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، عباس شیراوژن با بیان اینکه برگزاری مراسم‌ عزاداری باید با توجه به محدودیت‌ها و رنگ بندی شهرها انجام شود افزود: شهرهای با رنگ‌بندی آبی هیچ محدودیتی ندارند البته رعایت شیوه نامه‌ها ضروری است.

عباس شیراوژنسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از تاریخ آخرین دریافت واکسن آنها 6 ماه گذشته و باید دز یادآور واکسن را تزریق کنند.

وی با اعلام اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق کرده‌اند افزود: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم هنوز تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق نکرده‌اند که خطرناک است.

شیراوژن تصریح کرد: برای ایمنی کامل در مورد موج هفتم نیاز است افراد تمام دزهای یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۹۳۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.  ۶۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۶۹۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۶۵۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۱۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۶۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته هفت هزار و ۴۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536808