nnh
14 مرداد 1401 - 20:47

ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای تامین دام مورد نیاز خسارت‌دیدگان کمک می‌کند

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: هم‌اکنون دستگاه‌های اجرایی مختلف در استان‌های کشور مانند چهارمحال و بختیاری در حال جمع‌بندی هستند که کمک‌های بلاعوض و تسهیلات برای نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی خسارت‌دیده پرداخت شود.

سید صولت مرتضوی امروز جمعه در یازدهمین ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به عملیات مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تسریع در روند جبران خسارت‌های ناشی از جاری شدن سیل در استان‌های کشور مورد توجه باشد.

مدیریت بحرانسیلوی افزود: استانداران و مدیران ارشد توفیق پیدا کردند تا خودشان برای رفع خطر نقاط حادثه‌خیز اقدام و تلاش کنند که قابل قدردانی است.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدخسارت ۴۰ هزار میلیارد ریالی سیل به بخش‌های مختلف در چهارمحال و بختیاریخسارت ۴۰ هزار میلیارد ریالی سیل به بخش‌های مختلف در چهارمحال و بختیاریخسارت ۴۰ هزار میلیارد ریالی سیل به بخش‌های مختلف در چهارمحال و بختیاریمرتضوی تصریح کرد: مسئولان چهارمحال و بختیاری در حوزه پیشگیری، امداد و نجات و اسکان موقت تلاش‌های اثرگذاری داشته‌اند.

وی با اشاره به قابل‌توجه بودن حجم خسارت‌های سیل اخیر در کشور یادآور شد: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت مردم است و در جلسه یکشنبه گذشته برای جبران بخشی از خسارت‌ها مصوباتی داشت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور اظهار داشت: هم‌اکنون دستگاه‌های اجرایی مختلف در استان‌های کشور مانند چهارمحال و بختیاری در حال جمع‌بندی هستند که کمک‌های بلاعوض و تسهیلات برای نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی خسارت‌دیده پرداخت شود.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای تامین دام مورد نیاز خسارت‌دیدگان کمک می‌کند و برای جبران خسارت‌های زیرساختی سریع‌تر اقدام می‌شود.

مرتضوی آسیب‌شناسی درخصوص خسارت‌های سیل اخیر و تلاش برای اقدامات پیشگیرانه به‌منظور جلوگیری از خسارت‌های حوادث را ضروری اعلام و تاکید کرد: مسیل‌ها و نهر‌های مرتبط با عبور سیلاب‌ها باید آزادسازی شود و دستگاه‌های اجرایی برای امور مختلف برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت ارائه دهند.

وی ورود روان‌آب‌های اخیر در حوضه زاینده‌رود را ۱۵۰ هزار مترمکعب دانست و افزود: اگر طرح‌های آبخیزداری مناسب در گذشته اجرا شده بود امکان مهار این روان‌آب‌ها وجود داشت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در کشور و چهارمحال و بختیاری با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی درخصوص مصوبات سفر رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری یادآور شد: زمینه‌سازی این مصوبات از سوی هیأت دولت انجام شده و اکنون نیازمند عملیاتی شدن از سوی مسئولان استانی است.

مرتضوی اظهار داشت: رئیس‌جمهور در سفر به چهارمحال و بختیاری توجه ویژه‌ای به این استان داشت و تخصیص‌های مطلوبی برای استان پیش‌بینی شده است.

وی گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی دولتی و پیمانکاران بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری با جدیت پیگیر اجرای طرح‌های استان باشند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تاکید کرد: اعتباراتی برای طرح‌های عمرانی از محل بودجه نقدی، اسناد، تهاتر نفت و سایر ردیف‌ها پیش‌بینی شده که باید سریع‌تر جذب شود.

وی با اشاره به طرح دولت سیزدهم برای احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور افزود: چهارمحال و بختیاری از این طرح سهم قابل‌توجهی دارد و بانک‌های عامل باید در وقت مناسب به‌منظور اجرای این طرح و سایر طرح‌های توسعه‌ای استان کمک کنند.

مرتضوی تصریح کرد: فرمانداران موظفند تا طرح‌های توسعه‌ای مورد نظر دولت را با اولویت پیگیری و اجرایی کنند تا فرصت از دست نرود.

وی با اشاره به اختصاص منابع قابل‌توجه دولت به‌منظور تسهیلات ازدواج در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: بنیاد‌های ملی در راستای توسعه این استان آمادگی دارند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با قدردانی از کمک نیرو‌های جهادی، امدادی و بسیجی اظهار داشت: تقویت این گروه‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: باید تجهیز سالن‌ها و سوله‌های مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری مورد توجه همگان باشد و شهرداری‌ها برای آزادسازی مسیل‌ها اقدام جدی را در دستور کار قرار دهند.

مرتضوی تاکید کرد: استاندار چهارمحال و بختیاری تلاش‌های مهمی برای توسعه استان کرده است و می‌توان در یک دوره هفت تا هشت ساله این استان را به شاخص‌های کشوری در بخش‌های مختلف رساند.

باشگاه خبرنگاران جوانچهارمحال و بختیاریشهرکرد

شناسه خبر: 537566