nnh
04 مرداد 1401 - 16:35

8 هزار میلیارد درآمد مالیاتی در بوشهر وصول شد

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: در سال گذشته هشت هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بوشهر وصول شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد جواد رستمی مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اصلاح شیوه‌های مالیاتی، استفاده از سامانه فروشگاهی و اطلاعات حساب دستگاه کارتخوان مودیان در راستای عدالت مالیاتی سبب افزایش تعداد اظهارنامه‌های تسلیم شده از سوی اشخاص حقیقی بوده است.

وی افزود: مهلت تکمیل اظهارنامه مالیاتی سال ۱۴۰۰ اشخاص حقیقی (کسبه و مشاغل) و حقوقی پس از ۲ نوبت تمدید ۳۰ و ۳۱ تیر ماه امسال به پایان رسید که اشخاص حقیقی بیش از ۳۱ هزار نفر بیشتر از سال گذشته اقدام به ارائه اظهار نامه مالیاتی کردند.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر با اشاره به وصول هشت هزار میلیارد تومان مالیات در سال گذشته، گفت: این درآمد شامل سه هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم و پنج هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده بود و سهم پیش‌بینی شده برای درآمد مالیاتی استان در سال جاری نیز ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

رستمی بیان کرد: مالیات مودیان مشمول که مالیات تعیین شده بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات را پذیرفته‌اند مقطوع است، اما مالیات مودیانی که اظهارنامه ارائه کرده اند ممکن است پس از بررسی‌های کارشناسی اندکی بیشتر شود.

وی عنوان کرد: بر اساس برآورد‌ها ۵۸ هزار شخصیت حقیقی و چهار هزار شخصیت حقوقی در استان مودی مالیاتی هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 469374