nnh
19 دی 1401 - 16:55

بشر امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه فرهنگ ائمه اطهار(ع) است

مشهد ـ تولیت آستان قدس رضوی گفت: در این دنیای مادی بشر امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار(ع) است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا که در حرم مطهر امام رضا (ع) انجام شد؛ یاد مرحوم حجت‌الاسلام دکتر اژه‌ای یکی از بنیان‌گذاران این اتحادیه را گرامیداشت و اظهار کرد: از مهم‌ترین رسالت‌های اولیا، اوصیا و انبیا الهی هدایت مردم بوده، آن حضرات در امر هدایت و نجات خلق بسیار دلسوز بودند و اگر بخواهیم به آن حضرات شبیه و در مسیر آن‌ها گام برداریم، باید از آن‌ها تبعیت کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی دلسوزی برای مردم را یکی از مصادیق تبعیت از نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) دانست و خاطرنشان کرد: خود را به آب‌وآتش زدن برای هدایت و نجات مردم یکی از مصادیق تبعیت از اولیا و انبیا الهی است و این امر برای کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، دشواری و اهمیت بالاتری دارد.

وی ابراز کرد: تلاش برای نجات انسان‌های گرفتار در فرهنگ فاسد و منحط غربی از اقدامات بسیار ارزشمند است؛ نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان مسیحی اروپا و آمریکا یکی از مصادیق نصح و دلسوزی برای هدایت و نجات انسان‌هاست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی بارگاه مطهر امام رضا (ع) را کانون رشد، تعالی، تربیت و الهام بخشی به انسان‌ها برای زیستی مؤمنانه و سعادتمندانه دانست و تصریح کرد: باید از این آستان نورانی که محل حضور امام حی و حاضر است، الهام گرفت؛ این آستان نورانی بارگاه قدس عالم آل محمد (ص) بوده و بهترین مکان برای توسل به حضرت رضا (ع) برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف به‌ویژه عرصه‌های علمی است.

تولیت آستان قدس رضوی شناساندن ائمه اطهار (ع) را از بهترین انواع تبلیغ دین دانست و با اشاره به این فرمایش امام رضا (ع) که «فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لتبعونا، مردم زیبایی سخنان ما را بدانند از ما تبعیت خواهند کرد»، خاطرنشان کرد: در این دنیای مادی بشر امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار (ع) است، فرهنگی که برگرفته از قرآن و مطابق با فطرت پاک انسان‌ها و نسخه نجات‌بخش زیست فردی و اجتماعی بشریت است.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد واعظی نماینده رهبر معظم انقلاب در امور انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این انجمن‌ها ارائه کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 965760