nnh
12 دی 1401 - 17:24

۶۵۰۰ معتاد متجاهر در خراسان رضوی/۳۰ درصد معتادان غیربومی هستند

مشهد ـ مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مجموعاً ۶ هزار و ۵۰۰ معتاد متجاهر در سراسر خراسان رضوی هستند که ۵ هزار و ۷۰۰ نفرشان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود فیروزی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از سه مرکز بهزیستی در سطح شهر مشهد اظهار کرد: ۸۰ درصد جامعه معتادان خراسان رضوی پیش از اعتیاد دارای شغل بوده‌اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: ۸۰ درصد معتادین فاقد تحصیلات یا زیر دیپلم هستند و فقط ۲ درصدشان دارای تحصیلات دانشگاهی و ۱۸ درصد نیز دارای مدرک دیپلم هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۰ درصد معتادان را بومیان استان تشکیل می‌دادند، گفت: ۳۰ درصد معتادان خراسان رضوی غیربومی بودند که از این تعداد، ۴۰۰ نفرشان نیز جزو اتباع خارجی بوده‌اند.

فیروزی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جامعه هدف، پیش از اعتیاد دارای شغل بوده‌اند، ادامه داد: یک درصد از جامعه بازداشت‌شدگان مستقر در کمپ‌های ترک اعتیاد ما از جامعه کارمندان بوده‌اند، ۱۵ درصد را زنان خانه‌دار و ۶۵ درصد نیز نیروی خدماتی بوده‌اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی اظهار کرد: ۲۵ درصد مواد مخدر مصرفی، سنتی و ۷۵ درصد دیگر نیز صنعتی یا ترکیبی بوده است.

وی افزود: طی ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۳ هزار و ۱۸۱ نفر معتاد جمع‌آوری و به کمپ‌ها گسیل شدند که پس از ۳ ماه، ۱۲ هزار و ۴۴۸ نفر ترخیص شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 950567